Yuvarlak Yatak Modellerine Uygun Dekorasyon Önerileri

Daire, uyum ile rahatlığın sembolüdür ve yuvarlak yatak odasında konfor ve barış, evin herhangi bir odasında olduğundan daha önemlidir.

Pastel pembe yuvarlak yatak fikirleri harika birer seçim olabilir. Köşelerin olmaması yaratıcılık ve sevgi ortamı yaratır. Yuvarlak yatak fikirleri lüks klasik tasarımlardan modern minimalist çözümlere kadar değişebilir. Yatak odası için alışılmadık bir çözüm olarak kabul edilmelerine rağmen, farklı renk ve dokuya sahip şık modeller, yatak odanızı benzersiz kılacaktır. Yuvarlak yataklar, geleneksel yatak odası mobilyaları fikrinden kaçmak isteyen genç ve yaratıcı insanlar arasında son derece popülerdir.

Yuvarlak Yatak Seçiminiz Dekorasyonunuzun İlk Basamağıdır

Ne tip bir yatak seçtiğiniz dekorasyonunuzun devamını belirlemek açısından oldukça önemlidir. Bugün, tasarımcılar farklı model çeşitleri ve yuvarlak yatak fikirleri sunmaktadır. Yuvarlak yataklar; kumaş veya deri olarak tasarlanabilir, kol ve başlıklarla donatılmış farklı renk ve desenlere sahip olabilirler. Birçok model bir katlama mekanizması ile donatılmıştır, bu nedenle yatak, yerden tasarruf eden güzel yarı dairesel bir kanepeye kolayca dönüşebilir.

Beyaz ve Griden Vazgeçmeyin

Müthiş yuvarlak yatakların olduğu zarif yatak odalarında iç tasarım yaparken; beyaz yatak, gri sandalyeler ve zebra desenli halılar kullanabilirsiniz.

Çağdaş bir tasarım geleneksel bir iç mekana veya tersine bakacağından, yuvarlak yatak, alışılmadık, tuhaf şekilleri ile Art Nouveau tarzını sevenler için idealdir.

Beyaz ve gri neredeyse her renk mobilya ile uyabilen renkler oldukları için yuvarlak yatakların iri görünümünü minimuma indirerek zarafet katabilirler.

Tüm Aksesuarlarınızda Oval Hatlar Tercih Edin

Ahenkli bir iç mekan oluşturmak için diğer mobilya parçalarında; ayaklı tabureler, masa örtüleri, aynalar, paspaslar, dolap elemanları, dekoratif süslemeler ve yatak örtülerinde yuvarlak şekilleri kullanın.

Yuvarlak yatak tasarımların sıcaklığını tamamlamak için turuncu ve sarı yastıklar tercih edebilirsiniz. Avize ve perde seçimlerinizde ise modern aydınlatmaları tercih ederek kırmızı ve beyaz tonlarını kombinleyebilirsiniz.

Duvar Kağıtları ile Odanızı Tamamlayın

Duvar kağıdı seçimlerinizde çağdaş yatak odası mobilyası tercih edenler deri detaylı duvar kağıtlarını kullanabilirler. Siyah, kahverengi ve bej tonları minimalist yatak odası döşemeleri için son derece uygun olacaktır. Ayrıca yatak odası tavanınızda yuvarlak bir ek tavan tercih ederek odanızda bütünlük sağlayabilirsiniz.

Duvarlara çok parçalı yuvarlak aynalar asmanız halinde, duvar kağıdınızı düz tutmanız faydalı olacaktır.

İri Eşyalar Tercih Etmeyin

Yuvarlak yataklar, normal yataklardan daha iri oldukları için odanızın en can alıcı parçası bu tip yataklardır. Bir odada yıldız olan tek bir eşya yeterlidir, bu nedenle diğer mobilya seçimlerinizde gösterişten uzak durmaya çalışın.

Yerden tavana dek uzanan bir gardırop kullanmanız kaba görüntü verecektir. Bu nedenle ray kapaklı, soft renklerde, küçük ölçülü dolap tercih etmeniz çok daha iyi olacaktır. Alandan tasarruf etmek son derece önemdir. Yatak başlığınızı büyük seçmek, yatağınıza görkem katacaktır. Bu nedenle mobilya seçimlerinde sadece yatak başınızı şaşalı seçerseniz, yatağınız ilgi odağı haline dönüşecektir.


Yorum Yaz

Merhaba sevgili ziyaretçi bu yazı için sizde yorumunuzu burada paylaşabilir veya diğer yorum sahiplerine cevap yazabilirsiniz.