Ev Dekorasyonunda Yapay Şömineler Nasıl Kullanılır?

Hayatımızın büyük bir bölümünü içinde geçirdiğimiz evlerimizi yapay şömineler ile dekore etmek bazı durumlarda pek çok ev sahibi için oldukça zorlu süreçlerden birisidir. Çünkü günümüzde ev dekorasyonu piyasasında yer alan yüz binlerce dekoratif ürün içerisinde doğru tercihi yapabilmek ev sahiplerinin kararsız kalmalarına neden olmaktadır. İş özellikle de salon gibi önemli ev alanlarına geldiğinde hem şık hem de uygun fiyatlarla şık görünümler yaratmak için bazen uzun araştırmalar yapmak gerekebilir.

Ev Dekorasyonunda Uygulanabilecek Modern Öneriler

Son yıllarda ev dekorasyonu fikirleri içerisinde popüler olanlarından birisi; sıklıkla salonlar, antreler ve yatak odaları için tercih edilen yapay şöminelerdir. Gerçek şöminelerin içerisindeki yakıtların bıraktığı koku, renk ve çevrelerinde oluşturduğu kirler, ev sahiplerini gerçek şöminelerin yerine yapay şömineler tercih etmeye yönlendirmektedir.

Ev Dekorasyonunda Yapay Şöminelere Nasıl Yer Verilebilir?

Ev dekorasyonu için şömine tercihi konusunda farklı tasarım fikirlerinden faydalanabilmek mümkündür. Her yıl piyasaya sunulan pek çok yapay şömine modeli içerisinde orta büyüklükteki ya da küçük şömineler evlere şıklık katarken bir yandan da görsel bir zenginlik sunabilir. Yapay şömine seçiminde şöminenin konulacağı alanın içinde bulunduğu odanın metrekaresine göre hesap yapmak ve odanın geneline göre çok büyük şömineler tercih etmemek daha mantıklı bir karardır. Yine şömine seçiminde konulacağı odanın kalan malzeme renkleri ile uyum içinde olmasına dikkat etmek ev dekorasyonunun çok daha başarılı olmasını sağlayacaktır.

Ev Dekorasyonları İçin Yapay Şömine Fikirleri

Dünyada yaygın olarak kullanılan ve son yıllarda ülkemizde de hayranları çoğalan yerden bitme yapay şömineler özellikle salonlar için ideal tasarım fikirlerine örnek olarak verilebilir. Yerden yükselen alevli bir görünüme sahip olan bu modeller, her türlü ev dekorasyonu ile birebir uyum sağlayabilir. Yerden bitme şömineler dışında sık tercih edilen farklı şömine modellerinden birisi ise; taş bir tasarım ile dizayn edilen yapay şöminelerdir.

Taştan Şömineler ile Antik Bir Görünüm

Taş görünümlü şömineler, ev dekorasyonunda gri ve beyaza ağırlık vermeyi düşünenler için ideal bir seçim olacaktır. Ancak yumuşak renkler yerine kırmızı ya da bordonun farklı tonlarını mobilyalarında kullanmayı planlayan kişiler de yine çeşitli taş türlerinden üretilen yapay şömineleri tercih edebilirler.

Tahta Şömineler ile Otantik Bir Manzara

Ev dekorasyonlarında taşın soğuk görüntüsünden ziyade daha Batı tarzında bir konsept hayal edenler için tahtadan imal edilen yapay şömineler istedikleri country havasını yakalamalarına fırsat verecektir. Tahta şömineler ağırlıklı olarak açık ve koyu kahve renklerinde olduğu için siyah ya da yine kahve tonlarındaki mobilyalar ile ev sahiplerine mükemmel bir uyum sunabilirler. Dileyen kişiler duvarlarının iç kısmına tahtadan yapay şömine yaptırarak evlerine gelecek olan misafirlerinin büyük takdirini kazanmayı başarabilirler. Salonun tam ortasına yerden tavana kadar çıkarılacak bir yapay şömine ise özellikle büyük salonlar için çılgın fikirler arasında yer almaktadır.

 


Yorum Yaz

Merhaba sevgili ziyaretçi bu yazı için sizde yorumunuzu burada paylaşabilir veya diğer yorum sahiplerine cevap yazabilirsiniz.