Mutfak Dekorasyonu Kış Trendleri

Mutfak dekorasyonu özellikle kadınların gün içinde en çok vakit geçirdikleri alanların başındadır. Yazın insanların dışarı çıktıkları fakat kışın genelde zamanlarını evde geçirdikleri göz önüne alınacak olursa, güzel bir mutfak zamanınızın kaliteli geçmesi açısından önemli bir kriterdir.

Bu sene mutfaklarda kışın hangi tonlarda geçeceği belli oldu. Doğal ahşap görünümündeki muhteşem melez ağaçların kullanımı ve göz alıcı bir kontrast yaratan çeşitli malzemeler en son trendler arasında. Bu güzel organik ve kozmopolit koleksiyonun çoğunu keşfetmek için Schuller mutfak tasarımlarını inceleyebilirsiniz.

Mutfaklarda Kış Renkleri

Klasik minimalist siyah ve gri 2017 ile birlikte geri döndü ve buna ek olarak diğer mutfak renklerinin tonu açılmaya yöneldi. Yani eskiden parlak olan renklerin yerini aynı rengin açık tonları alacağa benziyor. Daha yumuşak ve daha nötr renkler, kurabiye kahverengisi, duman grisi, çıplak sakin gölgeler, misk rengi ve inci beyazı gibi renkler, en çok tercih edilen kış renkleri arasında. Bu renkler nötr görünebilir, ancak mükemmel tasarımınızla birlikte dekorasyonunuzun vazgeçilmez parçası haline gelebilirler.

Dolap Kapaklarına Veda Etme Vakti

Dolap kapakları, görünen raf bölmeleriyle birlikte bu sezon kayboluyor. Belirgin olmayan dolap kapaklarının kullanılması, kış sezonu ile iyice trend hale gelmiş durumda. Ancak vintage tarzı mutfak dekorasyonu yapmak isteyenler ve eskitme tarzını uygulamak isteyenler için dolap kapakları ve raflar iyi birer alternatif olabilirler.

Kışın gelmesi ile baharat kullanımı ve çay kavanozlarının miktarı elbette artıyor. Bu nedenle muhteşem çay karışımlarınızı saklayabileceğiniz soğuk tonlarda kavanozlar tercih edebilirsiniz. Bu sene mutfak tasarımınızda parlak renklerden mümkün olduğunca uzak durmaya çalışın.

Renklerin Hakim Olduğu Tek Yer: Yaşam Alanları

Mutfak dekorasyonu ve yaşam alanınız renkleri tercih edebileceğiniz tek yer olabilir. Muhteşem mürdüm tonları, fıstık yeşili ve turuncular yaz renkleri olmalarına rağmen, soluk alt tonlu yapacağınız seçimler harika kış dekorasyon parçaları arasında olabilirler.

Mutfak masası ve sandalye seçimlerinizde, masa ve sandalyelerin gövdesini mat gri tonlarında tutarak, oturma bölümlerini kalın kumaşlar ile kaplayabilirsiniz. Ayrıca masa örtülerinde kalın kumaşları ve kırmızı tonlarını kullanmayı unutmayın.

Kahvaltılarınızı ve yemeklerinizi güzelleştirecek harika Amerikan servisleri, kış dekorasyonunun vazgeçilmez bir parçası. Kar motifli, yılbaşı temalı ve koyu tonlarda Amerikan servisi çeşitleri yapabilirsiniz. Yine sofralarınızı süsleyecek kalın keçeden yapılma peçete halkalarını tercih edebilirsiniz.

Halılar En Önemli Tamamlayıcılardır

Kış mevsiminde normalde halı kullanmadığınız mutfağınıza halı serebilir veya mevcut ince halınızı kalın bir halı ile değiştirebilirsiniz. Halınızın dokusu ile mutfak örtüsü ve perdelerinizin dokusunun uyumlu olması önemlidir. Elbette aynı materyalden yapılmaları mümkün değildir fakat kalın bir halının yanına ince bir perde uygun olmayacaktır.

Mutfak gibi nispeten daha dar alanlarda, perde kornişlerini gizlemek veya kalın stor perdeler kullanmak görsel açıdan bütünlük kazandıracaktır. Ayrıca kenarları tüylü dekoratif aynalar kullanarak, mutfağınıza derinlik katabilirsiniz.


Yorum Yaz

Merhaba sevgili ziyaretçi bu yazı için sizde yorumunuzu burada paylaşabilir veya diğer yorum sahiplerine cevap yazabilirsiniz.