Küçük evler için modern ve en şık kış dekorasyonu önerileri

Kış geldi diye evinize bir kasvet ve karanlık çökmesin. Önemli olan kışın en güzel tonlarını kış dekorasyonu ile evinizde yaşatabilmek ve bu tonları en hareketli dekorasyon öğeleri ile birleştirebilmektir.

Aslında kış mevsimi havaların yarattığı tüm soğukluğa rağmen evlerin her zaman için sıcacık olması gereken tek mevsimdir. Bu nedenle kışın yapacağınız dekorasyon seçimleri evinizi ısıtmanın yanı sıra, görsel açıdan huzur bulmanızı da sağlayabilir.

Yatak Odalarınızda Kalın Ürünler Kullanın

Kış dekorasyonu için kış mevsimi hariç tüm mevsimlerde yatak örtüsü olarak ince pikeleri kullanabilirsiniz ama kış mevsiminde bunu yapmayın. Kışın insana en çok huzur veren şey kalın örtülere sıkıca sarılmaktır. Bu nedenle kış tonlarına uygun güzel nevresim takımları ve yumuşak dokulu battaniyeler tercih edin. Birbirinden güzel battaniyeleri, sezon ortası indirimlerinde son derece ucuz fiyata bulabilirsiniz.

Kış demek ısınmak demektir bu nedenle yatak odalarınızda yapacağınız ufak halı değişikleri odanızı çok daha sıcak bir havaya sokabilir. Yatağın altında saklanan halıyı, odanızın tam merkezine koyabilir veya duvardan duvara bir halı tercih edebilirsiniz.

Halı ve yatak örtünüze ayak uydurabilecek puf yastıklar tercih ederek odanızın havasını komple değiştirebilirsiniz. Kışın beyaz ışık hem baş ağrısı yaptığı, hem de ışık yaz mevsimine göre çok daha uzun süre açık kaldığında odanın genel haline kasvet verdiği için pek tercih edilmez. Yatak odası lambalarınızı sarı ışık ile değiştirebilir, kadife ile süslenmiş kış renklerinde bir lambader tercih edebilirsiniz.

Oturma Odalarında Kış Rüzgârları Estirin

Oturma odaları ve salonlar kışın belki de en çok zaman geçirilen yerlerdir. Soğuk havalar nedeniyle dışarı çıkmak istemeyenler tercihlerini evde oturmaktan yana kullanabilirler. Bu nedenle kışlık dekorasyonun en önemli ayağı da salon ve oturma odalarıdır.

Alacağınız kar motifli, gri ve buz mavisi tonlarında bir battaniye hem oturma gruplarınızın köşesini süsleyebilir hem de sizi her zaman sıcak tutabilir. Aynı şekilde kalın koltuk örtüleri alarak, koltuklarınıza ayrı bir hava katabilirsiniz. Kış dekorasyonu için en çok tercih edilen renkler; bordo, koyu yeşil, buz mavisi, gri ve kahverengidir.

Kahverengi özellikle kürklü dokularda sıklıkla tercih edilmektedir. Bu nedenle tekli berjer koltuğunuza özel kürk dokulu koyu kahve bir örtü diktirebilir, kış dekorasyonu için kış mevsimlerinde onu kullanabilirsiniz.

Elektronik Şömineler Harika Duracaktır

Küçük evlerin en iyi avantajı kolay ısınabilmeleridir. Salonunuza koyacağınız bir elektronik şömine, ısınmanızı sağlarken harika görsellik sunacaktır. Kim demiş şömine için illa dağ eviniz olması gerektiğini? Apartman daireleri için tasarlanmış ve pek çok renk ve model alternatifi bulunan bu şömineler sayesinde eviniz ısınırken içiniz de ısınabilir. Üstelik odun atma, yakma gibi hiçbir uğraşı olmadan, alevlerin harika görünümünü izleyebilir, huzur dolu dakikalar yaşayabilirsiniz.

Perde Konusunda Kendinizi Kısıtlamayın

Eviniz küçük diye, standart apartman jalûzileriyle yaşamak zorunda değilsiniz. Perdelerinize biraz hareket ekleyin ve hem alanınızı geniş gösterirken hem de kışa uygun küçük oynamalar yapın. Alan derinliği ve yükseklik algısı yaratmak için tavandan yere kadar uzanan koyu renkli kalın perdeler kullanabilirsiniz. Perdeleri mümkün olduğunca dümdüz tutun ve büzgü eklemeyin. Büzgü ve fırfır gibi modeller perdelerinizin boyunu keseceği için odanızın küçüklüğünü vurgulayabilirler.

Perde seçimlerinizde kışa uygun kalın ve gösterişli kumaşlar tercih edin. Kadife ve ipek harika alternatifler olabilirler. Tülünüzü sade tutun ve yalnızca üzerinde minik desenler olan modelleri tercih edin. Devasa çiçekli veya renkli tüllerden uzak durun. Dikine çizgili modelleri tercih edebilirsiniz.


Yorum Yaz

Merhaba sevgili ziyaretçi bu yazı için sizde yorumunuzu burada paylaşabilir veya diğer yorum sahiplerine cevap yazabilirsiniz.