Kış Dekorasyonu Tablolarla Daha Güzel

Kış dekorasyonu için Tablolar birçok evde renk ve şıklık katan tasarımları ile göz dolduran önemli ev dekorasyon ürünleri arasında ilk sıralarda yer alır. Günümüzde farklı pek çok dekorasyon konseptinde geniş yer verilen tablolar konusunda doğru seçimler ile gerçekten de başarılı ve benzersiz görünümlere sahip olmak mümkündür.

Kış Dekorasyonu İçin Tablo Büyüklüğünün Seçimi

Kış ayları konseptine uygun tablo seçiminde üzerinde durulması gereken birtakım hususlar bulunur. Bunların başında tabloların yerleştirileceği alanların büyüklüğü gelir. Tablolar duvarlara asılan dekorasyon ürünleri olmalarına rağmen özellikle küçük odalarda devasa ölçülerde kullanıldıkları zaman hoş görüntü vermenin aksine göz yorar bir hale gelmektedirler. Bu nedenle tablo seçimi yapılırken boyutunun belirlenebilmesi adına ev içerisinde nereye yerleştirileceğinin iyice düşünülmesi gerekir. Evi yeterince geniş olan ve uzun duvarlara sahip kişiler büyük ebatlardaki tabloları gönül rahatlığı ile tercih edebilirler. Daha ufak çaptaki evler içinse sıralı minik tablolar şık bir görüntünün oluşmasına imkan verecektir.

Kış Dekorasyonu İçin Tablo Kompozisyonunun Seçimi

Kış dekorasyonu için tablo kompozisyonu oluşturulurken büyük boyutlara sahip tabloların evin duvarını ortalayacak şekilde yerleştirilmesi gerekir. Büyüklü küçüklü tablolar tercih edilmesi durumunda ise duvarın ortasına konulan büyük tablonun etrafına orantısız şekilde küçük tabloların serpiştirilmesi şık bir görüntü elde edilmesine olanak sağlayabilir. Büyük tablonun duvarın tam ortasına konulması evin genel görüntüsünde de bir denge yaratacağı için bu konuya özellikle dikkat etmek gerekir.

Fakat bunun aksine büyük tabloların duvarın herhangi bir tarafına daha yakın olması uzaktan bakıldığında kötü bir görünüm ile karşılaşılmasına sebebiyet verecektir. Tüm bunların dışında duvara asılan tabloların herhangi bir bölümünün koltuk, masa ya da sehpa arkasında kalmamasına ve modelinin kapanmamasına da özen gösterilmelidir. Bu aşamada koltuğun dayatıldığı duvarın üstüne tablo asmak isteyen kişilerin göz hizasını baz almaları daha yerinde bir karar olabilir.

Kış Dekorasyonu İçin Tablo İçeriğinin Seçimi

Kış dekorasyonunda pek çok kişinin tahmin edebileceği gibi içerisinde kar manzaraları ve beyaz ağırlıklı görseller bulunan tablolara yer verilmesi başarılı sonuçlar alınmasını sağlayacaktır. Kardan donmuş bir nehir, karda koşan bir at ya da karlarla kaplı ormanın en ücra köşesinde terk edilmiş bir kulübe kış konsepti için ideal tablo seçeneklerinden bazılarına örnek olarak verilebilir. Bunların yanı sıra siyah ve beyaz yüz ya da manzara portreleri de yine tamamlayıcı dekorasyon ürünleri olarak evlere hoş bir görünüm katabilir.

Kış Dekorasyonu İçin Tablo Çerçevesinin Seçimi

Çoğu zaman yeterince önem verilmese bile tabloların gerçek anlamda dikkat çekebilmeleri için olmazsa olmaz şeylerden birisi; doğru çerçeveler ile birlikte kullanılmalarıdır. Kış konseptine uygun çerçeve seçiminde tablo içeriği de göz önünde bulundurularak gri ve beyaz tonlarında bir çerçeve düşünülebilmektedir. Daha değişik bir tasarım düşünenler ise gümüş renkli ve derin motifli tablo çerçevelerini tercih edebilirler.


Yorum Yaz

Merhaba sevgili ziyaretçi bu yazı için sizde yorumunuzu burada paylaşabilir veya diğer yorum sahiplerine cevap yazabilirsiniz.