Kış Aylarında İçinizi Isıtacak 10 Dekorasyon Önerisi

Soğuk kış günlerinde evin içinde sıcak bir ortam yaratmak huzurun önemli temellerindendir. Evde kendinizi iyi hissedebilmek için hazırlayacağınız bu ortamlarda özel vakitler geçirebilirsiniz. Ev dekorasyonunu yaparken mevsim ve evin genel durumu önemlidir. Dikkatsizce yapılmış bir ev dekorasyonu amacına ulaşamayacağı gibi görünümü de bozabilir. Kışın ev dekorasyonunu yaparken sadece salona odaklanmak da en büyük yanlışlardandır. Dekorasyon yaparken salonla birlikte odaları, mutfağı ve banyoyu da elden geçirmeniz gerekiyor.

Mumlara Yer Ayırın

Mumlar için salonda, banyoda, mutfakta belirli yerler ayırmalısınız. Mumu sadece bir köşede duracak bir dekor objesi gibi düşünmeyin. Evinizde keyif yaparken mumları yakmaktan çekinmeyin. Huzur veren kokular içeren renkli mumlar hem dekor için hem kullanmak için uygun olacaktır. Evinizi kışın soğuk havasından kurtarmak için mumlardan bu şekilde yararlanabilirsiniz. Farkında olmadan mumların size de enerji verdiğini hissedeceksiniz.

Ahşap Sıcaklık Verir

Evin çeşitli yerlerinde ahşap eşyalara ve dekorlara yer vermek daha sevimli ve sıcak bir görünüme yardımcı olacaktır. Büyük ve pahada ağır eşyalar yerine minik bir ahşap kitaplık, ahşap sallanan sandalye, ahşap raflar yeterli olacaktır. Eşyaların yanında ahşap dokulu çerçeveler, ahşaptan üretilmiş çeşitli dekor ürünleri evde daha samimi bir hava yaratacaktır.

Sıcak Renk Önemli Bir Detay

Ev dekorasyonunuzda kullanacağınız battaniye, yastık, mum, çerçeve, abajur ve daha birçok dekorasyon önerisi objesini evinizin temasına uygun ama sıcak renklerde tercih etmelisiniz. Daha büyük bir dekorasyon önerisi değişikliği için sıcak tonlar tercihinizi duvar boyasında ya da kağıdında kullanabilirsiniz. Kahverengi, turuncu, kırmızı ve sarının farklı tonları ilk tercihleriniz arasında yer almalıdır.

Kış Esintileri

Kışın soğukluğunu dışarıda bırakan, evinizin sıcaklığında konumlandırılmış kış esintileri taşıyan objeler kış aylarında ev dekorasyonu için önemlidir. Bunun için hem kış hem yeni yılı temsil eden çam ağacı, kar tanesi, kardan adam, kozalak gibi temalar kullanılabilir. Çam ağacı şeklinde bir biblo, kar tanesi şeklinde asmalı büyük bir dekor, kozalaklarla süslenmiş mumluklar bunun için yeterli olacaktır.

Battaniyeler Yer Verin

Koltuk şalları nasıl ki yaz aylarının vazgeçilmeziyse kış aylarında da battaniyeler ev dekorasyonunda sevilen eşyalardan bir tanesi. Kalın peluş ya da örgü battaniyeler ile hem dekorasyonunuza sıcaklık verebilir hem de battaniyeleri kullanarak sıcacık vakit geçirebilirsiniz. Dekorasyonda tercih edeceğiniz battaniye görüntü açısından sevimli, şık ve kaliteli olmalı. Aksi halde dekorasyondan çok dağınıklık gibi görünebilir.

Beyazın Sadeliği

Dekorlarda sıcak renkler kullanıyorsanız; aralara serpiştirilen beyaz ile kalabalık görünümü kırabilirsiniz. Bunun için sıcak tonlardaki dekorların arasına beyaz mumlar, çerçeveler yerleştirebilirsiniz. Kar efekti veren sprey şişelerden alarak çam ağacı ve kozalak dekorlarının üzerinde kullanabilirsiniz.

Şömine Görünümü

Şömine evinizde hali hazırda yoksa yapımı oldukça zordur. Bu nedenle kış aylarında dekorasyon önerisi için yapay ateş görüntüsü olan şöminelerden ya da şömineye benzeyen sobalardan edinebilirsiniz. Bunları evinizin en güzel köşesine yerleştirip önüne bir koltuk ve battaniye alırsanız çok sıcak bir kış dekorasyonu olacaktır.

Zemine Minik Dokunuşlar

Kış soğuklarında tüylü, peluş dokulu her şey sıcak bir görüntü verebilir. Halılarınızda değişiklik yapmadan küçük boyutlarda tüylü kilimleri zeminde kullanabilirsiniz. Bunlar için en uygun yerler iki koltuk arası, şömine ve sallanan sandalye önleridir.

Aydınlatma ile Dekor Fikirleri

Abajurların ev dekorasyonuna sıcak bir hava kattığı biliniyor. Bunun için abartıya kaçmadan bir iki yerde abajur kullanarak hem karanlık havaya aydınlatma çözümü bulabilir hem de sıcak bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

Büyük Fenerler

İçine büyük mumlar koyulan büyük fenerler kışın ev dekorasyonunda kullanılabilecek en iyi malzemelerdendir. Evin ısısına da etki edebilecek bu fenerler aynı zamanda cam oldukları için mumum ateşiyle şömine havası yaratabilir.


Yorum Yaz

Merhaba sevgili ziyaretçi bu yazı için sizde yorumunuzu burada paylaşabilir veya diğer yorum sahiplerine cevap yazabilirsiniz.