Kaliteli Kanvas Tablo Nereden Alınır

Öncelikle Dekoreyon Kanvas Tablo denildiği zaman insanların aklına bir şey gelmelidir. Bunu şu şekilde izah edebiliriz. Ressamları oldukça ilgilendiren bir konudur. Resim yaparken bilindiği üzere tuval bez kullanırlar.

Bu bezin üzerine teknolojiden faydalanılarak dijital baskı makinaları yardımı ile ahşap ya da çerçeve üzerine gerilerek ortaya tablo çıkarılmasına kanvas tablo denilmektedir. Kısaca 3 adımda ortaya çıkarılan resim tablosu olarak elde edilmektedir. Bunlar, tuval bezi, çerçeve ve dijital baskı makinası ayrıca ressamın çizdiği resim de eklenirse aslında 4 adım da denilebilir.

Ressam güzel bir resim ortaya çıksın istiyorsa kaliteli tuval bez kullanmalıdır. Buna göre ressam %100 pamuktan yapılmış tuval bez kullanmayı tercih eder. Çünkü %100 çözünürlük kalitesini ortaya koymak isterler. Resim tuval bez üzerinde elde edildikten sonra çerçeve, kasnak ya da ahşap malzemeler kullanılarak elde edebilirler. Ancak 3 ile 5 cm kasnak kullanılması orijinalliği daha da çok ortaya koyar.

Piyasadaki Kanvas Tabloların Kalitesi

Piyasada kanvas tablo oldukça fazlaca bulunmaktadır. AVM’lerde, çarşıda kolaylıkla elde edilmektedir. Ancak bunların birçoğu sentetik kanvas tablolardır. Sentetik kanvas tablo ile tuval bez üzerine oluşturulmuş kanvas tablo arasında ciddi farklar bulunmaktadır.

Sentetik kanvas tablolar aslında gerçek resmi tam olarak ince ayrıntısına kadar ortaya çıkarmaz. Uzun yıllar kullanmak istiyorsanız öncelikle tercihiniz sentetik değil tuval bezine uygulanmış tabloları tercih etmelisiniz.

Kanvas Tablo Tercihi Nasıl Olmalıdır?

Karşınıza birçok kanvas tablo çıkmaktadır. Pazarda, çarşıda, AVM’de saymakla bitiremeyiz. Tabloyu koyacak, asacak yerinizin ortam genişliğine göre kanvas tablonun da ölçüsü çok önemlidir. Ayrıca ortam içerisindeki renk uyumunu da çok iyi tercih etmelisiniz. Mesela evin içerisindeki mobilyalar siyah ise sizde siyah renkli kanvas tablo almak yerine ortamı biraz da olsa açık renkli tercih ederek renk verebilirsiniz.

Kanvas Tablonun Kalitesi Nasıl Anlaşılır?

Piyasada birçok farklı ücretle kanvas tablo bulunmaktadır. Ancak bu tabloların yapımında belli bir maliyet gerektirmektedir. Bakıldığı zaman bu maliyetin altında fiyatlarla bile satılıyor. Bu sebeple kaliteli kanvas tablo alırken eğer orijinal olsun istiyorsanız bu yazımız tam size göre!

Piyasada ucuz olarak satılan kanvas tablolarda aslında ölçülerde bir hile bulunmaktadır. Buna göre sizi ilgilendiren taraf kesinlikle ölçülerinin tam olmasıdır.

Mesela 50×100 ebatlarında bir kanvas aldığınız zaman baktınız ki elinize küçük olduğunu fark ettiniz. Sonrasında ise satıcı ile iletişime geçtiğinizde bu tablo 50×100 ölçülerinde değil dediğinizde size kenar kıvrım kısımlarında katacaktır. Ancak sizi ilgilendiren taraf kesinlikle tam ölçülerdir.

Genelde parçalardan kısmayla bu süreç kalitesizliği ortaya koymaktadır. Aynı şekilde kalitesiz malzemeler zaten kendisini mevcutta oldukça net bir şekilde belli etmektedir. Bunların başında sağlam ağaç yerine sunta çerçeveler, %100 pamuk tuval yerine farklı kalitesiz tuval kağıtlar düşünülebilir.


Yorumlar (1 Yorum)

    Mobilya Modelleri

    İlgi çekici ve duyarlı paylaşımlarınız için çok teşekkürler.. Sizi bütün sosyal ağlardan beğenerektakip ediyorum

Yorum Yaz

Merhaba sevgili ziyaretçi bu yazı için sizde yorumunuzu burada paylaşabilir veya diğer yorum sahiplerine cevap yazabilirsiniz.