Bohem Tarz Dekorasyonun Kış Aylarına Uygulanması

Ev dekorasyonunda pastel tonlara ağırlık verilen geçmiş yılların aksine, son dönemlerde pek çok ev dekorasyonunda artık çok daha baskın ve karışık desenler ile etnik görüntülerin moda olduğunu söyleyebilmek mümkündür. Birçok ünlü dekorasyon uzmanı tarafından en önemli ev dekorasyon trendleri arasında gösterilen bohem tarzda tasarımlar, farklı ve özgün konseptleri ile gerçekten de göz doldurmaktadır. Hem modern hem de farklı olmak isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği dizayn fikirlerinden bohem konseptleri, temel olarak çeşitli desen ve renklerin birbiri ile uyum içerisinde olmasıyla meydana getirilirler.

Kış Aylarında Bohem Tarz Dekorasyon Nasıl Uygulanabilir?

Soğuk kış aylarına özgü bir havadan esinlenerek ev dekorasyonlarında bohem bir hava yaratmak isteyenlere önerilebilecek bazı tasarım fikirleri bulunur. Bunların başında mat ve desenli renkleri özellikle ev aksesuarlarında kullanmaya özen göstermeleri gelir. İlk bakışta oldukça karışık ve düzensiz görünebilecek olan bu tasarım düşüncesi, ev içerisinde doğru şekilde uygulandığı zaman başarılı sonuçlar vermektedir. Bohem tarzı bir dekorasyon fikrinde eski müzik aletleri oldukça iyi iş görebilir. Bu tür müzik aletleri için eski dönemlerde kullanılan radyoların düşünülebileceği gibi neredeyse bir koltuk büyüklüğünde olan ve yere sabitlenen devasa radyolardan da ilham alınabilir.

Vintage Harita Modelleri ve Süslemeler

Vintage konseptinin ev içerisinde uygulanması bohem tarzın evlerde en iyi yansıtılabileceği şekilleri arasında yer alır. El yapımı ya da hazır alınan ve üzerinde çeşitli süslemeler barındıran metal görünümlü kutular, bu tür evlerde oldukça iyi birer tamamlayıcı dekoratif ürün haline gelirler. Evinde evcil hayvan ya da küçük çocuk olmayan ev sahipleri büyük cam eşyaları bohem tasarımlar ile birebir uyum içerisinde tercih edebilirler.

Eski ya da Eskitilmiş Fotoğraflar ile Muhteşem Görünüm

Bohem tasarım fikirlerinin kış ayları konsepti ile uygulanabilecek en güzel şekillerinden birisi; duvarlara asılabilecek olan eski görünümlü fotoğraflardır. Bu dekorasyon fikri için kişiler kendi fotoğraflarını dijital ortamlarda eskitip çerçeveleterek kullanabilecekleri gibi geçmiş yıllara ait bazı eski fotoğrafları da tercih edebilirler. Evin farklı odalarının duvarlarına asılabilecek bu fotoğraflar başarılı bir bohem konseptinin yansıtılmasına imkan verecektir.

Kadife ve Baskılı Mobilya Seçenekleri

Bohem türü bir dizayn için tercih edilebilecek olan mobilya seçeneklerinde ağırlıklı olarak kadife kumaşlara yer verilmesi önerilebilir. Bu tür bir kumaş seçiminde tercihin sade görünümdeki kumaşlardan ziyade bol desenli ve karışık motifli olması çok daha uygun bir seçim olacaktır. Çünkü bohem tarzın temelinde abartılı bir görünüm ve alışılmamışlık yatmaktadır.

Bitki Türleri ile Dekorasyon Zenginliği

Evlerde bohem görünümü arttırabilmek için en ideal tamamlayıcı dekor ürünleri arasında yer alan yeşil bitkiler, çeşitli renklerdeki saksılarla evin farklı köşelerine yerleştirilebilirler. Büyüklü küçüklü saksıların odalara serpiştirilmesi ise ortaya oldukça hoş bir görüntü çıkmasını sağlayacaktır.


Yorum Yaz

Merhaba sevgili ziyaretçi bu yazı için sizde yorumunuzu burada paylaşabilir veya diğer yorum sahiplerine cevap yazabilirsiniz.