Battaniye ve Yastıklarla Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Ev dekorasyonu için, evde çok minik dokunuşlarla harika dekorasyonlar yapmak mümkündür. Yaz aylarında dekorasyonda yastık kullanmak mümkün ama battaniyeler kış dekorasyonunun vazgeçilmezidir. İnce yapıdaki örtüler yaz aylarında koltuk şalı olarak kullanılabilir. Bol yastık kimi zaman can sıkıcı olabilir ve evin toparlanmasında sorun yaratabilir. Ancak ortama kattığı renk ve hareket düşünülürse bu olumsuz detaylar göz ardı edilebilir. Dekorasyonu sadece yastıklar ve battaniyelerle yapıp sonlandırmak eksik olacaktır. Ev dekorasyonunuzu uyumlu diğer objelerle tamamlamalısınız.

Dekorasyonda Nasıl Battaniyeler Kullanılabilir?

Salon dekorasyonunda kullanılacak battaniyelerin yatak odası dekorasyonunda kullanılandan farklı olması gerekmektedir. Kış aylarında salon dekorasyonu için kalın, sıcak renklere sahip battaniyeler tercih edilebilir. Peluş dokulu, tüylü ve örgü battaniyeler bunun için ideal olacaktır. Renk olarak ev dekorasyonunuza uygun olan tonlara öncelik vermekle birlikte sıcak tonlara yoğunluk vermelisiniz. Turuncu, kırmızı, kahverengi son derece uygun renklerdir. Salonda kış aylarına özel battaniyeli bir köşe oluşturabilirsiniz. Battaniyeleri kanepe üzerine, tekli koltuk yanlarına, sallanan sandalyelere kullanabilirsiniz.

Dekorasyon için Nasıl Yastıklar Kullanılabilir?

Ev dekorasyonunuzda kullanılacak yastıkların evin genel havasına uygun tarzda olması önemlidir. Tıpkı battaniyelerde olduğu gibi yastıklarda da sıcak renkler önceliğiniz olmalıdır. Yastıkların aynı boyutta olması hoş bir görünüm sağlamaz. İrili ufaklı farklı boyutlarda ve renklerde kullanacağınız çok sayıda yastık ile hem modern hem de şık bir dekorasyon hazırlayabilirsiniz. Evin genel havasına uygun olarak yumuşacık sevimli yastıklar kullanabileceğiniz gibi taşlı, payetli, püsküllü modeller de tercih edebilirsiniz. Yastıklarla yaptığınız ev dekorasyonlarını sezona göre değiştirebilirsiniz. Sonbaharda daha turuncu tonlar, yaz aylarında renkli çiçek desenleri, kış aylarında kar tanesi detayları, ilkbaharda yeşil tonlar tercih edilebilir. Bunun yanında yılbaşı zamanı kırmızılı, geyikli, çam ağaçlı desenler kullanılabilir. Bu şekilde sezonun önde çıkan detaylarını evinize taşıyabilirsiniz.

Battaniye ve Yastıkları Kombinleme

Ev dekorasyonunda battaniyeleri ve yastıkları bir arada kullanmak oldukça uygun bir fikirdir. İkisini bir arada kullanırken renk ve doku uyumuna ayrıca özen göstermelisiniz. Yastıklar çok kalabalık ve renkli olacaksa battaniyelerin tek renkten oluşması uygundur. Koltuk üzerine atacağınız sade bir battaniye üzerine yastıkları istifleyebilirsiniz. Bu kombinleri yaptığınız köşeler evin en sevilen yerlerinden birisi olacaktır. Battaniye ve yastık kombinlerini salonda, yatak odasına ve diğer odalarda kullanabilirsiniz.

Battaniye ve Yastık Dekorasyonları Nasıl Tamamlanır?

Battaniyeler ve yastıklarla yaptığınız salon dekorasyonları çiçekler ve mumlarla tamamlayabilirsiniz. Romantik ve kokulu mumlar, renkli, kokulu ve canlı çiçekler ideal tercihler olacaktır. Salonda bu şekilde alternatifleriniz varken odaların dekorasyonunda biraz daha kısıtlama söz konusu. Odalarda kullanılan battaniye ve yastık dekorasyonlarını odanın durumuna göre ayaklı abajur ya da masa üstü abajurlarla tamamlayabilirsiniz. Odada dekorasyonun tamamlanmasına çerçeveler, baş ucu kitapları, şık oda kokuları yardımcı olabilir.


Yorum Yaz

Merhaba sevgili ziyaretçi bu yazı için sizde yorumunuzu burada paylaşabilir veya diğer yorum sahiplerine cevap yazabilirsiniz.