2017 Trendlerinden Desenli Ayna Modelleri ve Kullanış Şekilleri

Genellikle insanlar, yatak odalarını, oturma ve yemek odalarını süslemek için çeşitli yollar ararlar. Ancak, dekorasyonu yakalamak konusunda aynaların hiç de azımsanamayacak bir yeri bulunmaktadır. Evinizin genel havasını değiştirme konusunda sıklıkla başvurabileceğiniz aynalar 2017’de de kullanım alanlarına göre çeşitlilik göstermekte.  Aynaların çerçeve seçimleri, kesim dizaynları, konumlandırılmaları ve renkleri evinizde hiç tahmin edemeyeceğiniz harika bir hava katabilir.

Kırık Aynalar 2017’de de Son Derece Hit

Geçtiğimiz yıllarda kullanmaya alışkın olduğumuz kırık aynalar 2017 sezonunda da bütün popülaritesini koruyor. Birbirine eşit olmayan kesimler, dağınık yerleşim şekli ve parçalı görünümü ile ayna işlevinden ziyade harika bir görsellik sunan bu tip aynalar eskitme deseni ile birleştirildiğinde avangart bir hava sunuyor. Özellikle koridor, antre ve salonlarda rahatlıkla kullanabileceğiniz bu aynaları duvarlarınıza yerleştirirken, kırık parçaların dağınık görünmesine ama genel bir bütünlük içinde olmasına özen gösterin.

 

Aynalarınızı Led Lambalar ile Sarın

Özellikle yatak odası ve banyo dekorasyonunun vazgeçilmezi olacak bu yeni trend 2017 ile birlikte hayatlarımıza giriyor. Artık aynaları renkli led lambalar ile çevrelemek mükemmel bir görüntü sunuyor. Bu aynalar özellikle makyaj masalarının üstünde kullanıldığında hem kullanım kolaylığı hem de fazladan ışık kaynağı olmaları ile en çok tercih edilecek modeller arasında. Aynalarınızın çerçevesini istediğiniz ebat ve desende kestirerek evde kendiniz dahi ledler ile çevreleyebilirsiniz.

Göz Alıcı Mermer Deseni

Mermer deseni ve dokusu nedeniyle en kaliteli duran döşemelerden bir tanesidir. 2017 ile birlikte aynalar mermer şıklığı ile buluşuyor. Her renkten ve desenden seçebileceğiniz mermer görünümlü yapışkan kâğıtları kullanarak aynalarınıza desen verebilirsiniz. Yuvarlak kesimli aynalarınızı gerçek mermerden kestirttiğiniz çerçevelere alarak son derece zengin bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Çocuk Odalarında Ayna Seçimine Dikkat

Belki de ev dekorasyonunda en renkli ürünlerin tercih edildiği yer olan çocuk odaları, ayna seçiminde de renkli desenlere ev sahipliği yapıyor. Özellikle duvar aynalarında çocuğunuza yönelik sevimli karakterlerin stickerlarını kullanabilirsiniz.

Çocuk odalarında ayaklı ayna kullanma fikri yanlış değildir fakat kullanıma başlamadan önce iyi sabitlediğinize emin olmanız gerekir. Özellikle genç kızların odalarında bulunması gereken boy aynalarını seçerken, içi askılı ve raflı olan dolap tipi aynaları tercih edebilirsiniz. Aynaların mobilya kısmında altın rengi ve pastel tonlarını kullanabilirsiniz.

Evinizin Girişinde Misafirlerinizi İşlemeler Karşılasın

Her ne kadar 2017 modern çizgilerin hakim olacağı bir yıl olsa da, gösterişli ve şaşalı modeller her zaman olduğu gibi bu yıl da oldukça trend. Özellikle 80lerin abartılı gold ve silver tonları, taş işlemeler ile buluşarak ayna dekorasyonunda üst sıraları alıyor. Evinizin girişine konumlandırabileceğiniz taş detaylı şık tasarımları, kristal taşlı avizeler ile kombinleyerek ahenk yakalayabilirsiniz.

Aynaların hemen yanında konumlandırılan ayaklı lambaderleri, aynı doku ve desen ile kapladığınız takdirde muhteşem ikili uyum elde edebilirsiniz.


Yorum Yaz

Merhaba sevgili ziyaretçi bu yazı için sizde yorumunuzu burada paylaşabilir veya diğer yorum sahiplerine cevap yazabilirsiniz.